تسمه برج خنک کننده

مسئله ی تسمه برج خنک کننده

چکیده: این مطالعه موردی نشان می دهد که رزونانس مراتبی را می توان با منابع غیر معمول بسط داد.

آرایش برج دوقلو به عنوان جایگزینی بر روی پشت بام یک ساختمان ۲۰ طبقه قدیمی است. اگر شخصی در طبقه ۲۰ام  باشد حدود یک سال پس از نصب متوجه ارتعاش می شود. بررسی های اولیه نشان داد که لرزش بسیار بالا در هر دو سلول در یک فرکانس در بازه CPM 2625 بود. ۶۷۵ RPM – سلول # ۲ نیز سطح بالایی از لرزش در دور فن داشت. علت CPM در فرکانس ۲۶۲۵، روشن نیست؛ سلول # ۲ نیاز به ایجاد تعادل دارد. در ابتدا ایجاد توازن میان قطعات ساده تصور می شد، اما پس از تلاش های مکرر و مرور داده های فاز با رویه فتوسل نوری، مشخص شد که دو طرف فولاد ضد زنگ بر روی برج منعکس کننده تعدادی شکاف است. در این زمان راه حل های غیر معمول برای حل این مشکل رد شد. طول کوتاه لوله های پی وی سی و قطع و وصل شدن چشم فتوسل نشان دهنده مشکل می باشد.

شکل ۱٫ نصب و راه اندازی پیک آپ نوری.

مشکل مربوطه در سه و چهار برابر فرکانس سرعت عملیحل و فصل شد (شکل ۱). تعادل ایجاد شده بر روی سلول # ۲ فرکانس فن را از ۰٫۸۲ IPS به ۰٫۰۶ IPS برای ۱X کاهش می دهد. سلول # ۱ با استفاده از همان روش برای جمع آوری اطلاعات فازی به متعادل کننده ۰٫۰۵ IPS وصل شده است. شکل ۲ نشان می دهد که، اگر چه

شکل ۲٫ # ۱ سلول بعد از موازنه.

 لرزش فن در یک فرکانس با سرعت عملی کاهش یافته است، اما فرکانس بالای CPM 2625 در موتور وجود دارد. تست بیشتر شامل آزمون اندازه گیری لرزش موتور و یاتاقان فن می باشد.

شکل ۳ نشان می دهد که نتایج حاصل از آزمون لرزش بر روی درایو موتور در محل نصب محوری با فعالیت در فرکانس ۲۷۰۰ CPM است. همچنین مشخص شد که فرکانس رزونانس به احتمال زیاد مربوط به پویایی سیستم است. علت لرزش هنوز هم شناخته شده نبود. تجزیه و تحلیل فن و سرعت موتور و فرکانس سیستم، مورد ارزیابی قرار گرفت. فیلتر اعمال شده بررسی شد. اول سرعت فن و پس از آن سرعت موتور. CPM با فرکانس ۲۶۲۵ که با  فن یا موتور هارمونیک نیست. با این حال، این فرکانس نمی تواند حتی CPM فرکانس ۲۶۲۵ باشد و بیش از یک یا دو فرکانس در حالت بار، است که در ۳۰۱ دور در دقیقه محاسبه شده است. از همان روش برای تعیین سرعت فن استفاده می شود.

شکل ۳٫ تست ضربه ای بر روی سلول # ۱٫

تصمیم گرفته شد که باید تنش مورد نظر تنظیم شود و ارتعاش در CPM 2625 ثبت شود. هنگامی که کشش تسمه سست شد، سطح ارتعاش کاهش یافت. سلول ۲ جایگزین شد  و چند روز قبل از متعادل سازی داده های ارتعاش جمع آوری گردید. لازم به ذکر است که در یک جعبه حمل با موتور درایو دارای بلبرینگ با بالاترین سطح ارتعاش ۰٫۸ IPS بود. کشش تسمه دارای لرزش ۰٫۰۸ IPS بود که تنظیم شد. در سلول # ۱ به مدت حداقل یک سال مشکل برقرار بود. سطح ارتعاش IPS 1.0 با تنظیم کشش به ۰٫۱۴ IPS کاهش یافت.

چند روز بعد کمربند قدیمی تر جایگزین شد و دوباره تنش تا ۱۰ برابر فرکانس در زیر ۰٫۱ IPS تنظیم شد. اگر چه تجزیه و تحلیل ارتعاش کامل و بررسی سیستم ODS و یا حتی تجزیه و تحلیل عناصر محدود در برج خنک کننده انجام شد اما این سیستم بر روی یک درایو VFD، در طول اوج فصل خنک کنندگی، بر روی سیستم مورد نیاز سوار شد. تنش نادرست ظاهرا به علت افزایش سطح ارتعاش در طبقه ۲۰ ام است که مجموعه ای از داده های ارتعاش مربوط به سرعت موتور و دور فن است.

 ممکن است محاسبات مربوط به سرعت تسمه درست نزدیک به مقدار واقعی باشد، با این حال، بسیاری از مشکلات در طناب قرقره و طول کمربندرا فقط می توان تخمین زد. ممکن است برای تجزیه و تحلیل دقیق از فرکانس رشته و هارمونیک های آن استفاده کرد.

 

برچسب گذاری شده با:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*