مطالعات موردی

جمع آوری داده های کافی و تجزیه و تحلیل آنها به یک راه حل منجر خواهد شد.

این مطالعه موردی تجزیه و تحلیل و حل مشکلات لرزشی ناشی از فرکانس های طبیعی را بر روی ماشین های (رزونانسی) عمودی بررسی می نماید. سطح بسیار بالای ارتعاش در جهت عمود بر روی موتور ۱۵ HP عمودی پمپ گردش آب (شکل ۱) اندازه گیری شد و بازرسی داخلی از یاطاقان ها نشان داد، که هیچ نشانه ای از یک مشکل داخلی نداشت.
اندازه گیری لرزش ها در سطح بالا در جهت عمود بر یاتاقان موتور (شکل ۲) و ۰٫۰۸ IPS و در جهت های درون خطی (۰٫۴۰ IPS RMS) صورت گرفت. چنین لرزش جهت داری به طور معمول نشان می دهد که مشکل در نصب و رزونانس آن است. تشدید دامنه ارتعاش در سیستم های میرا به آرامی از پنج تا ده بار یا بیشتر بالاتر از لرزش غیر رزونانسی بزرگتر است. از سوی دیگر، با نوسانات کم می توان به میزان قابل توجهی پاسخ ارتعاشات را کاهش داد.
اپراتور واحد تعطیل شده کارخانه به انجام بازرسی بصری از ساختار می پردازد. پمپ / موتور ۱۲۵ mils بالا در یک تحلیل از انجام یک آزمایش ساده لرزش است در حالی که این واحد تعطیل شده، فرکانس طبیعی و نزدیک به ۱،۸۰۰ CPM در جهت عمود بر موتور بود (شکل ۳). این آزمایش تاییدی بر فرکانس طبیعی موتور است. قابلیت اطمینان پرسنل تضمین کیفیت در نصب و راه اندازی یک گوه موقتی را برای از بین بردن فاصله بین موتور و پایه ای است که موتور روی آن نصب شده است. گوه تشدید پایه نصب شده را مهار می کند (شکل ۴). پس از نصب گوه موقت، ارتعاش به طور قابل توجهی کاهش یافت یعنی از ۰٫۴۰ IPS RMS به ۰٫۰۵ IPS RMS رسید.

 

شکل ۱٫ پمپ عمودی جریان گردش آب.

شکل ۲٫ طیف ارتعاش قبل از کار گذاشتن گوه.

شکل ۳٫ تست ضربه نشان دهنده فرکانس طبیعی (۳۷٫۵۰ هرتز) است که نزدیک به سرعت عمل می باشد.

شکل ۴٫ گوه قرار داده شده بین دستگاه و پایه.

برچسب گذاری شده با:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*