دوره های آموزشی

سال ها تجربه در زمینه آموزش های تخصصی ثابت کرده است که دوره های آموزشی برای گسترش مهارت های حرفه ای افراد بسیار سودمند است و ارزش آن ها از محدوده کلاس بسیار فراتر می رود. دوره های آموزشی فرافن سنجش فرصت های بی نظیری را جهت مطالعه اصول ارتعاشات فراهم می کند. مطالب آموزشی این دوره ها فراتر از کتب درسی بوده و بر پایه کاربرد در صنعت و افزایش مهارت های عملی استوار است. در این دوره های آموزشی، علاوه بر درک و فهم نظریات، تئوری ها و فنون موارد ذیل نیز حاصل می گردد:

  • افزودن دانش کاربردی از ماشین آلات
  • بررسی تحلیلی انواع مختلف ماشین آلات
  • کارگاه های حل مشکل مربوط به ارتعاشات

این دروس، توسط اساتید و متخصصان برجسته دانشگاهی تدریس می شوند. این افراد علاوه بر دانش آکادمیک دارای تخصص های عملی در حوز های صنعتی و پژوهشی بوده و دارای مدارک معتبر از موسسه های معتبر داخل و خارج از ایران می باشند. برنامه آموزشی فرافن سنجش نقطه عطفی برای فهم، درک و بکارگیری بالاترین استانداردهای دانش ارتعاشات و ایجاد اعتماد به نفس در میان متخصصان و افراد خبره در زمینه اصول ارتعاشات می باشد.

پیش نیاز دوره های آموزشی

۲>

سال تجربه

ارتعاشات ماشین آلات – مقدماتی
گذراندن این دوره، شرکت کنندگان را برای انجام مجموعه ای از فعالیت های عیب یابی ساده و نظارت بر وضعیت ارتعاشات آماده کرده و آمادگی نسبی برای آزمون گواهی سطح ۱ تحلیلگر ارتعاشات را فراهم می کند.

۲+

سال تجربه

ارتعاشات ماشین آلات – پیشرفته
طی این دوره، شرکت کنندگان را برای اجرای تحلیل ارتعاشات اصلی ماشین آلات به کمک تحلیلگرهای تک کاناله، نصب ابزار آلات و ایجاد و نگهداری یک پایگاه داده از نتایج، بر اساس شیوه های استاندارد آماده کرده و آمادگی نسبی برای آزمون گواهی سطح ۲ تحلیلگر ارتعاشات را فراهم می کند.
بالانس کردن ماشین آلات
با کاوش در فنون مربوط به علم بالانس کردن دانشجو را برای بالانس کردن در محل آماده می سازد. این دوره پس از ارتعاشات ماشین آلات – مقدماتی توصیه می شود.

۳+

سال تجربه

تحلیل ارتعاشات ماشین آلات – مقدماتی
برای آن دسته افرادی که بطور روزمره از تحلیلگرهای ارتعاشات استفاده نموده و تحلیل ارتعاشات را انجام می دهند. این دوره آمادگی نسبی برای آزمون گواهی سطح ۳ تحلیلگر ارتعاشات را فراهم می نماید.

۵+

سال تجربه

تحلیل ارتعاشات ماشین آلات – پیشرفته
افرادی که می خواهند تکنیک های تحلیلی بیشتری را با تحلیلگر های دو کاناله به همراه تحلیل کامپیوتری و تحلیل فوریه (FFT) بیاموزند. این دوره شرکت کنندگان را برای آزمون گواهی سطح ۴ تحلیلگر ارتعاشات آماده می سازد.
کنترل ارتعاشات – پیشرفته
شرکت کنندگان در این دوره برای حل مشکلات ارتعاشی پیچیده شامل تکنیک های ایزوله کردن، میرا کردن و بالانس کردن آماده می شوند. همچنین ایشان را به صورت نسبی برای آزمون گواهی سطح ۴ تحلیلگر ارتعاشات آماده می سازد.
دینامیک روتور
با تمرکز بر مدل سازی، اندازه گیری محاسباتی و تصحیح، این دوره همچنین به منظور آماده سازی نسبی برای آزمون گواهی سطح ۴ تحلیل ارتعاشات عمل می نماید.